افزایش ۴ برابری بودجه شهرداری کردکوی/ هزینه ۴۲ میلیارد تومان پروژه‌های عمرانی

شهردار کردکوی گفت: در طول یک سال گذشته ۴۲ میلیارد تومان برای پروژه‌های عمرانی شهرداری کردکوی هزینه شد

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، محمدابراهیم جرجانی عصر امروز در نشیت خبری با خبرنگاران استان اظهار کرد: در بدو ورود به شهرداری کردکوی با مشکلات مختلفی در حوزه شهری روبرو بودیم.

وی ادامه داد: یکی از نکات مثبت کردکوی حضور مدیران قضایی، اجرایی، امنیتی و انتظامی بسیار فرهیخته و پرتلاش در این شهر است.

شهردار‌کردکوی خاطرنشان کرد: حمایت امام جمعه کردکوی از فعالیت خادمان مردم در تمام بخش‌ها بخصوص در مدیریت شهری باعث شد شرایط برای فعالیت در کردکوی شرایط مساعد و خاص باشد.

جرجانی افزود: کردکوی ظرفیت‌های بسیار بالایی دارد که در قورت توجه می‌تواند به یکی از شهرهای پرتردد در شمال کشور تبدیل شود.

وی اضافه کرد: در طول یک سال گذشته غریب به دو میلیارد تومان برای نوسازی ناوگان خودرویی شهرداری کردکوی بخصوص ماشین‌آلات سنگین هزینه شد.

شهردار‌کردکوی خاطرنشان کرد: در بدو‌ ورود ۱۲ نفر نیروی پاکبان و سه نفر نیروی فضای سبز داشتیم و حتی شرایط جذب نیرو هم نداشتیم.

جرجانی افزود: نیروهایی داشتیم که استخدام نبودند اما حقوق می‌گرفتند که این نیز یکی دیگر از مشکلات شهرداری کردکوی بود.

وی بیان کرد: خوشبختانه شرایط به صورتی شد که پیمانکار خدمات شهری را وارد این شهر کردیم و در دهه فجر پیمانکار فضای سبز نیز در کردکوی فعالیتش را آغاز می‌کند.

شهردار کردکوی تاکید کرد: ۵۰ باکس زباله را در این مدت با اعتباری حدود ۳۰۰ میلیون تومان خریداری کردیم تا بتوانیم در حوزه نظافت شهری موثر باشد.

جرجانی تاکید کرد: اولین تقاطع شهر کردکوی را سال گذشته در کردکوی اجرا کردیم که تاثیر بالایی در‌ بهبود تردد داشت و بعد از آن نیز دو‌تقاطع چهار راهی دیگر در کردکوی اجرا شد.

وی اضافه کرد: با وجود آنکه ۷۲ سال شهرداری کردکوی در این شهر فعال است اما از نظر فضای ورزشی عمومی محرومیت داشتند که اولین جاده سلامت کردکوی با طول یک کیلومتر اجرا شد.

شهردار کردکوی تصریح کرد: پیاده‌رو سازی در کردکوی خیلی محدود بود که این نهضت پیاده‌رو سازی در کردکوی با جدیت ادامه دارد.

جرجانی گفت: ما ۱۴ هکتار محور خاکی داشتیم و ۱۶ هکتار نیازمند روکش آسفالت است که ۴۴ معبر شهر کردکوی در این مدت آسفالت شد و ۷ هزار و ۵۰۰ تن آسفالت برای آنها استفاده شد.

وی اضافه کرد: یک هزار و ۷۰۰ تن دیگر در شب عید برای آسفالت معابر اجرا خواهد شد و مسکن مهر سه راه جنگل و شهرک شهرداری نیز آسفالت خواهد شد.

شهردار کردکوی بیان کرد: با اجرای این آسفالت‌ها ۵۰ درصد معابر مورد نظر آسفالت و روکش خواهد شد و تا پایان این دوره انشاالله تمام معابر آسفالت خواند شد.

جرجانی افزود: ۴۲ میلیارد تومان برای پروژه‌های عمرانی طی یک سال گذشته هزینه شده است.

وی اضافه کرد: سال ۱۴۰۰ بودجه شهرداری ۲۵ میلیارد تومان بود که در ۹ ماه نخست آن سال ۹ میلیارد محقق شده بود که تا پایان سال آن را به ۳۴ میلیارد تومان رساندیم و امسال بودجه ۱۰۰ میلیارد تومان است .

شهردار کردکوی بیان کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات شهرداری نداشتن اسناد مالکیت برای اماکن متعلق به شهرداری بود که املاک خوبی داشت اما سند نداشت.

جرجانی بیان کرد: در یک سال گذشته ۱۵ سند برای املاک اخذ کردیم که شرایط سرمایه‌ای شهرداری را متحول کرد.

انتهای پیام/۸۳۰۰۴

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |